trail rated logo

Logo Trail Rated® je symbolem schopnosti vozu podávat skvělé výkony na různém povrchu a za všech podmínek počasí. V rámci certifikace Trail Rated® se testuje celkem pět klíčových oblastí schopností vozu: trakce, světlá výška, manévrovatelnost, výkyv náprav a brodivost. Grand Cherokee Trailhawk® a další verze, které jsou vybavené volitelným paketem Off-road, se mohou pyšnit označením s certifikací Trail Rated® .

 

TRAILHAWK®

Grand Cherokee Trailhawk je nejschopnějším SUV ve své třídě. V terénu dominuje díky svým offroadovým schopnostem a výbavě, jako je pneumatické odpružení Quadra-Lift®, systém Selec-Speed® Control a pohon všech kol Quadra-Drive® II s uzávěrkou samosvorného diferenciálu ELDS na zadní nápravě.

Jeep Compass

 

SCHOPNOSTI POHONU 4x4

Jeep® Grand Cherokee nabízí tři systémy pohonu všech kol v závislosti na stupni výbavvy: Quadra-Trac II®, Quadra-Trac II® SRT a Quadra-Drive® II. Pokud tedy potřebujete projet drsným terénem za nepříznivého počasí, na váš Grand Cherokee se můžete spolehnout.

SYSTÉM KONTROLY TRAKCE SELEC-TERRAIN®

Legendární schopnosti vozů Jeep® zlepšuje systém kontroly trakce Selec-Terrain®. Nabízí pět režimů jízdy, se kterými zvládnete v podstatě jakýkoli terén a podmínky počasí. Dokonalou trakci zajišťují systémy pohonu všech kol Quadra-Trac II® nebo Quadra-Drive® II 4WD. Volitelný systém pneumatického odpružení Quadra-Lift® má pět výškových nastavení pro optimální jízdní výkon.

Jeep Compass

PNEUMATICKÉ ODPRUŽENÍ QUADRA-LIFT®

Tento revoluční systém umožňuje plně ovládat zavěšení kol a výšku podvozku, a to zvednutím vozidla do maximální světlé výšky 274 mm (10,8 palce), což je o 66 mm (2,6 palce) více, než je normání jízdní výška. Světlnou výšku vozu lze také o 40 mm (1,6 palce) snížit pro lepší nastupování, vystupování a nakládání. Systém rovněž vyrovnává náklon vozu v podélném směru tak, aby světla zůstala vždy zaměřená na vozovku.

Jeep Compass

QUADRA-DRIVE® II 4X4

Systém pohonu všech kol Quadra-Drive® II vám poskytuje vynikající schopnosti díky elektronickému samosvornému diferenciálu (ELSD), který v případě potřeby přenáší až 100% točivého momentu na jedno kolo, aby tak zajistil maximální trakci na každém povrchu a za každého počasí.

Jeep Compass

QUADRA-TRAC® 4x4

Systém pohonu všech kol Quadra-Trac II® nabízí kontrolu trakce v každé rychlosti a pomáhá udržet jízdní stopu. Pokud dojde k prokluzu kol, točivý moment se přesměruje na nápravu s větší přilnavostí. Redukce pak pomáhá překonávat velké nerovnosti terénu, šplhat přes kameny atd.

Jeep Compass

 

MOTORY

4x4

3.0 V6 MULTIJET II

Vznětový přeplňovaný motor 3.0 V6 Multijet II nabízí ekologickou technologii s nízkými emisemi CO2. Tato kultivovaná pohonná jednotka pomáhá dosahovat optimální spotřeby paliva při fascinujícím výkonu. V kombinaci s moderní osmistupňovou automatickou převodovkou dokáže Jeep® Grand Cherokee táhnout přívěs o hmotnosti až 3500 kg.

Jeep Compass

3.6 PENTASTAR® V6 VVT

Zážehový motor Pentastar® V6 o objemu 3,6 litru je spojen s vyjímečnou osmistupňovou automatickou převodovkou s možností řadit pádly pod volantem. Režim Eco pomáhá dosahovat impozantně nízké spotřeby paliva a paket Tažení přívěsu umožňuje modelu Grand Cherokee táhnout přívěs o hmotnosti až 2268 kg.

Jeep Compass

5.7 V8 MDS VVT

Zážehový motor 5.7 V8 vybavený technologií úspory paliva má impozantní výkon 259 kW při 5200 ot./min a točivý moment 520 Nm. Maximální hmotnost pro tažení dosahuje až 3500 kg. Zdokonalená osmistupňová automatická převodovka a režim Eco pomáhají dosahovat vynikající spotřeby paliva.

Jeep Compass

 

HMOTNOST TAŽENÉHO PŘÍVĚSU AŽ 3500 KG

Grand Cherokee při správné výbavě je schopen táhnout přívěs o maximální hmotnosti až 3500 kg.

Jeep Compass