Karoserie vozu Jeep® Grand Cherokee ukrývá svět standardních a volitelně dostupných prvků výbavy zaměřených na bezpečnost, které vám poskytnou jistotu za volantem a pomohou ochránit vás i spolucestující.

 

PASIVNÍ OCHRANA

Grand Cherokee ve standardu nabízí vícestupňové airbagy řidiče a spolujezdce a doplňkové boční hlavové airbagy.

Jeep Compass

 

AKTIVNÍ OCHRANA

Asistenční systémy řidiče upozorňují a pomáhají mu v náročných jízdních situacích. Systém varování před čelním nárazem s aktivním brzděním a adaptivní tempomat se systémem stop/go jsou pouze dva z nich.

 

MONITOROVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU

Systém monitorování mrtvého úhlu (BSM) využívá dvojici radarových senzorů a kontroluje neustále prostor mrtvých úhlů mezi vaším a ostatními vozy na obou stranách. Když systém detekuje vozidlo, které je příliš blízko, ozve se zvukový signál a ve vnějších zpětných zrcátkách se rozsvítí výstražná kontrolka.

Grand Cherokee

 

PARKOVACÍ ASISTENT

Parkování a výjezd z parkovacího místa může být někdy obtížné. Grand Cherokee byl ale navržen tak, aby vám to usnadnil.

ASISTENT PODÉLNÉHO A PŘÍČNÉHO PARKOVÁNÍ

S asistentem podélného a příčného parkování, který je u modelu Grand Cherokee k dispozici, je parkování o mnoho jednodušší. Jakmile systém identifikuje vhodné parkovací místo, navádí řidiče zvukovými pokyny a informacemi na displeji na přístrojové desce. Řidič ovládá řazení, brzdu a plyn, zatímco naváděcí systém ovládá volant.

Grand Cherokee

ZADNÍ PARKOVACÍ KAMERA PARKVIEW®

Jeep® Grand Cherokee je vybaven dvěma systémy, které vám společně pomáhají bezpečně a pohodlně zaparkovat. Zadní kamera ParkView® s předním a zadním parkovacím asistentem ParkSense® vás upozorňuje na možné překážky a ulehčuje couvání, parkování a vyjíždění z parkovacího místa. Kamera zobrazuje při couvání obraz snímaný zadní kamerou s dynamickými naváděcími linkami. Během parkování a podobných manévrů vás tyto systémy upozorňují na skryté překážky před vozem i za ním a prostřednictvím obrazu i zvukových varovných signálů vám dávají možnost reagovat.

Grand Cherokee

 

PRVOTŘÍDNÍ BEZPEČNOST A KONTROLA ZA VŠECH OKOLNOSTÍ

Řada bezpečnostních prvků a senzorů pomáhá udržovat směrovou stabilitu vozu a poskytuje automaticky nápravu, když je zjištěna odchylka od zamýšleného směru. Systém elektronické kontroly stability (ESC) koordinuje elektronický systém zabraňující převrácení vozu (ERM), protiblokovací brzdový systém (ABS) a systém kontroly trakce v celém rozsahu rychlostí, přičemž každý z nich se aktivuje v okamžiku, kdy je detekován prokluz kol.

Grand Cherokee